Plane

Aviacija žemės ūkyje

Siekiant optimizuoti tręšimo kaštus bei sulaukti gausaus derliaus – ultra lengvųjų lėktuvų naudojimas žemės ūkyje yra perspektyvi ir nebrangi išeitis.
lauku-purskimas-lektuvu9
Europos Sąjungos šalyse ultra lengvųjų orlaivių naudojimas žemės ūkyje – paplitęs reiškinys. Vienas iš dažniausiai minimų privalumų – tikslumas bei taupumas. Lėktuvuose sumontuota technika leidžia optimaliai nureguliuoti purškiamos chemijos dozes. Ultra lengvųjų lėktuvų panaudojimas žemės ūkyje:

• ženkliai sumažina energetikos sąnaudas;
• nereikalauja investicijų į papildomą techniką ruošiant darbinius pesticidų mišinius
• sumažina papildomos darbo jėgos poreikius (sumažėja žmonių, kontaktuojančių su chemija skaičius)
• Sumažina aplinkos užteršimo riziką
• Apdorojant laukus preparatais dėl mažo skridimo aukščio ( 3 – 5 m ) ir greičio (vidutiniškai 65 km/h) padeda pasiekti išgauti tikslumą ir minimalią pesticidų nuonašą ( 10-15 proc. )

Ultra lengvųjų lėktuvų kilimui ir tūpimui nereikalingos specialiai paruoštos chemijos darbų aikšteles

Ultra lengvuosiuose lėktuvuose sumontuotos technikos specifikacijos įgalina dirbi su pesticidais itin mažomis purškimo dozėmis, todėl ženkliai sumažėja chemikalų išeigos norma hektarui, nemažinant jų veikimo efektyvumo. Naudojami priedai, mažinantys garavimą ir stabilizuojantys biologinį aktyvumą. Naujų technologijų, sumontuotų lėktuvuose pagalba pasiekiamas ne tik ekonominis, bet ir ekologinis efektyvumas.

Purškiant augalus ultra lengvaisiais lėktuvais išlaikoma rekomenduojama padengimo norma (ne mažiau nei 30 – 40 lašų vienam kvadratiniam centimetrui). Laukus purškiant technologija įgalinančia procesą atlikti itin mažomis dozėmis, trąšų lašai patekę i augmeniją nusėda ne tik ant horizontalių paviršių bet ir ant vertikalių, taip pagerindami preparatų efektyvumą.

Analizuojant ekonominius, ultra lengvųjų lėktuvų panaudojimo rodiklius, jų eksploatavimas tręšimo darbams žemes ūkyje, yra konkurencingas tiek technologiniu, tiek finansiniu atžvilgiais.