Plane

Visuomeninė veikla

Asociacija „Vilkas Avia servisas“ vykdo šviečiamąją, prevencinę programą kurios metu jaunimas įtraukiamas į interaktyvią pažintį su aviacija. Ekskursijos į Kauno S. Dariaus ir S. Girėno aerodromą metu paaugliai turi galimybę susipažinti su aviacine technika, skrydžio procedūromis, aviacijos istorija, bei patys atlikti skrydį. Programoje dalyvauja mokyklos, vienuolynai bei Kauno rajono Garliavos policijos nuovada.

Ekskursijos pradžioje jaunimo grupė apsilanko Aviacijos muziejuje, kuriame vyksta teorinė paskaita. Vaikai supažindinami su istorija, orlaiviais, oro uostais, skrydžių valdymu ir radijo ryšiu. Vėliau vyksta pažintis su skrydžio procedūromis, lėktuvo valdymo ypatumais bei mokomojo skrydžio aerodromo ratu principais, eiga ir sauga. Toliau, vaikai kartu su gidu apžiūri Aviacijos muziejaus eksponatus bei kiekvienas skrydį išbando simuliatoriuje. Ekskursijos pabaigoje vyksta viktorina, kurios metu už teisingus atsakymus paaugliai gali laimėti skrydį.

Visiems, dalyvaujantiems ekskursijoje, suteikiamas sertifikatas, o atlikusiems skrydį – jaunojo piloto pažymėjimas. Ekskursija vyksta įvairiose erdvėse: Aviacijos muziejuje, S. Dariaus ir S. Girėno aerodromo teritorijoje, skrydžių valdymo bokšte, lėktuvų angare.